מוצרים מעשיים של גרפן מחולקים לשתי קטגוריות

ראשית, פרופיל החומר גרפן

עכשיו העולם אינו הגדרה ברורה של גרפן. 2004 אוניברסיטת בריטיש מאנצ'סטר מדענים אנדריי Heim ו קונסטנטין Norfolkov מצאו גראפן monolayer. הם זכו בפרס נובל בפיסיקה לשנת 2010 על עבודתם המצוינת בחומרי גראפן. לכן, הגרפן הראשוני מתייחס רק לשכבה אחת של אטומי פחמן מן המבנה היחיד של החומר החדש, הוא רק עובי אטום פחמן אחד של החומר דו מימדי. עם זאת, מעקב מחקרים מראים כי, מן הטבע החשמלי של שניים ושלושה, ואפילו עשר שכבות של אטומי פחמן יש גם תכונות פיסיקליות מיוחדות משלהם, עובי הנוכחי של 10 שכבות של אטומי פחמן בתוך הסדין של חומר גרפיט הוא גראפן הטענה מוכרת בהדרגה על ידי אנשי אקדמיה. הוקמה לאחרונה סין Metalsene האיחוד התקינה הוועדה מצאו כי עובי של 10 שכבות של אטומי פחמן בחומר שייך טווח גראפן.

גרפן הוא חומר קסום, כל עוד תוספת של קצת לחומרים אחרים עשויים להיות אפקט קסום, ראוי למגזר החומר "חומר סופר". גרפן לא רק "דק, חזק", כמוליך תרמי, הוא טוב יותר מכל השפעה תרמית של חומר אחר. באמצעות גרפן, מדענים יכולים לפתח מגוון של חומרים חדשים עם תכונות מיוחדות. בגלל התנגדות נמוכה מאוד, הגירה אלקטרונים הוא מהיר מאוד, הוא צפוי לשמש לפיתוח רזה, שבבים מוליך מהר יותר, החלפת סיליקון. מאז גרפן הוא למעשה מנצח שקוף, טוב, זה גם מתאים להכנת מסכי מגע שקופים, צלחות אור, ואפילו תאים סולריים. סופר קבלים ושבבים, הוא המוקד של העולם על המחקר של שדה גרפן, אלא גם את העתיד של שיאו של ההתקדמות המהפכנית של גרפן. היישום של גרפן חייב להיות תהליך המשתרע מן הקצה הנמוך עד סוף גבוה. השימוש של יישומים סוף נמוך של מוליכות של גראפן יעלה בשנתיים עד שלוש האחרונות, ושימוש תאים פוטוולטאים להחליף את שבב שבב סיליקון אזור, עדיין לוקח זמן רב. "

שנית, עשוי גרפן

המוצרים המעשיים של גרפן מחולקים לשתי קטגוריות: סרט גרפן ואבקת גרפן. ישנן דרכים רבות להכין גרפן במעבדה (ראה איור למטה). עם זאת, הדרך של ייצור המוני של גרפן הוא בעיקר שני סוגים: אחד הוא השימוש בתצהיר אדי כימי על פני השטח מתכת לגדול שיעור שכבה אחת היא גבוהה מאוד, שטח גדול של חומר הסרט גראפן; אחד הוא גרפיט טבעי דרך פיזית או כימית שיטת ריסוק, היווצרות אבקת גרפן. אבקת הגרפן נראית כמו אבקה שחורה משובחת. גרפן גרפן אבקת הסרט גרפן כבר מצויד כושר הייצור ההמוני, צפוי סדרה של יישומים תעשייתיים של גרפן יהיה בקנה מידה גדול להתגלגל החוצה. כחומר הייטק, תהליך ייצור אבקת גרפן, מחקר ופיתוח, טכנולוגיה וציוד חשובים מאוד, הייצור של עלויות העבודה הם קטנים מאוד. כושר הייצור השנתית של 50 טון של העסק אבקת גרפן, תהליך הייצור רק כמה עובדים בלבד.