היתרונות והחסרונות של לוח מגע קיבולי

לוח מגע קיבולי להדמיה ובהירות הוא טוב יותר מאשר ארבע תילים resistive מסך, כמובן, לא יכול, גל אקוסטי משטח ומסך תיל-חמש עמידות יחסית. מסך קיבולי רפלקטיביים רציני, קיבולי הטכנולוגיה של המסך מגע ללא הפרדות צבע ארבע-שכבה על אורך הגל של אור אינה אחידה, יש הבעיה של עיוות צבע, בשל השתקפות האור בין השכבות, אבל גם לגרום הטשטוש אופי התמונה.

זרם: למסך קיבולי באופן עקרוני לגוף האנושי כרכיב קבל של אלקטרודה בשימוש, כאשר יש מנצח ליד הצומת עם משטח העבודה איטו צימוד כמות מספקת של קיבול, הזרם הנוכחי הוא מספיק כדי לגרום מסך קיבולי צעד שגוי.

למרות הערך קיבול היא ביחס הפוך ל המרחק בין הפולנים, היא פרופורציונלית יחסית לאזור, קשורה גם מקדם בידוד של המדיום. לכן, כאשר אזור גדול של דקל או ידניים מנצח קרוב מסך קיבולי במקום המגע יכול לגרום תקלה capacitive מסך, במזג אוויר גשום, המצב הזה הוא רציני במיוחד, מחזיקה את הצג, דקלים בקרבת הצג 7 ס מ או בתוך הגוף קרוב הצג במרחק 15 ס מ יכול לגרום הכשל capacitive מסך. חיסרון נוסף של מסך קיבולי הוא כי אינו מגיב כאשר לובש ידיים בכפפות או אובייקטים הלא מוליך ידניים, בשל התוספת של מדיה יותר בידוד.

להיסחף: קיבולי מסך הוא החיסרון העיקרי הוא להיסחף: כאשר טמפרטורת הסביבה של, שינויים לחות, השינויים שדה חשמלי סביבה, יגרום את הסחף capacitive מסך, וכתוצאה מכך לא מדויק. לדוגמה, עליית הטמפרטורה התצוגה יגרום הסחף לאחר האתחול: המשתמש נוגע במסך בעוד היד השנייה או צד הגוף קרוב הסחף צג; קיבולי לגעת לוח ליד האובייקטים גדול מהלך תיסחף, המשתמש נוגע אם מישהו כדי לצפות (כולל הגוף של המשתמש), למרות מגע קיבולי פאנל מן הרחוק, אבל הרבה יותר גדול מאשר באזור אצבע, הם משפיעים ישירות את המגע מיקום של המיקום של המסך נחישות.

אחרים: בנוסף, תיאורטית רבים צריך להיות ליניארי שהקשר הוא למעשה לא לינאריות, כגון: משקל שונה או רמות שונות של האצבע להרטיב את הסכום הכולל של זרם זה שונה, את השינויים הנוכחיים הכולל ואת ארבע תת זרם השינוי של היחס לא לינאריות, לוח מגע קיבולי בשימוש מערכת קואורדינטות קוטביות מותאם אישית ארבע-זווית זו יש שום נקודות ציון על המקור, אחרי סחיפה הבקר יכול לא לזהות ולשחזר, ואחרי 4 A / D הושלמה על ידי ארבעת הערך תזרים המזומנים של split אל נקודת המגע במערכת צירים קרטזית על ה-X, ערך Y קואורדינטות של תהליך החישוב היא מורכבת. מכיוון שאין שום מקור, הסחף של מסך קיבולי היא מצטברת, כיול נדרש לעיתים קרובות באתר העבודה. קיבולי מגע לוח שהזכוכית siliceous החיצוני מגן הזכוכית מפני שריטות, אבל הפחד מסמרים או עצמים קשים הקשה, לדפוק חור קטן יפגע בקומת הביניים איטו, בין אם זה יפגע בקומת הביניים איטו או להתקין את תהליך הובלה פגיעה השטח הפנימי של השכבה איטו, מסך קיבולי לא יכול לעבוד כראוי.