סקירה של הכנת גרפן

כיום, ישנן שיטות רבות עבור הכנת גרפן. מאמר זה מחולק שיטות פיזיקליות, כימיות.

1 שיטת פיזי עבור הכנת גרפן

השיטה פיזי מבוסס בדרך כלל על זול גרפיט או גרפיט המורחב כחומר גלם, דרך מכני-חשפנות, כיוון epiphysees, נוזל או גז ישירה בנוכחות אחר שיטה להכנת גרפן יחיד או רב-שכבתית. שיטות אלה קל להשיג חומרי גלם, הפעולה היא פשוטה יחסית, סינתטי גראפן טוהר גבוהה, פחות פגמים.

1.1 שיטת הפשטת מכני

בנוכחות אחר מכני או לעבד היא אחת הדרכים הפשוטות ביותר לקלף ישירות גיליון גראפן מ גביש גדול יותר. הצליח Novoselovt et al., בנוכחות אחר, התבוננות חד שכבתי גרפן של גרפיט פירוליטי אוריינטציה מאוד עם micromachined פשוט מאוד בנוכחות אחר שיטת בשנת 2004, להפגין נוכחות עצמאית של גראפן חד שכבתי. תהליך מסוים הוא כדלקמן: תחילה להשתמש בחמצן פלזמה ב 1 מ מ עבה מאוד מונחה גרפיט פירוליטי משטח איכול, כאשר השטח תצריב רחב 20 μm ו 2 μm עמוק מיקרו-חריץ, עם photoresist יהיה זה מודבק אל המצע זכוכית ולאחר מכן לקרוע את הקלטת הוא שוב ושוב הסיר עם קלטת שקופה, הגרפיט פירוליטי מאוד מונחה עודף מוסר ואת המצע זכוכית עם מהמיקרו קפסולות ימוקם הפתרון אצטון עבור אולטראסוניות, ואת סוף סוף את פרוסת סיליקון סיליקון מונו גבישיים לתוך אצטון ממס, השימוש של ואן דר Waals כוח או נימי כוח תהיה שכבה אחת של גראפן "הסר".

עם זאת, בשיטה זו יש מספר חסרונות, כמו הגודל של המוצר שהתקבל אינו קל לשלוט בהם, יכולים לא להכין בצורה אמינה של גראפן מספיק זמן, ולכן אינו יכול לענות על הצרכים תעשייתי.

שיטת epiphytic התמצאות 1.2 - הצמיחה קריסטל

פיטר W.Sutter et al. בשימוש רותניום מתכת נדירה כמו המטריקס צמיחה, באמצעות מבנה האטום של המטריקס "מינים" מחוץ גראפן. האטומים C הם קודם שהסתננו רותניום ב 1150 ° C, ואז מקורר עד 850 מעלות צלזיוס. לפני כמות גדולה של אטומי פחמן נספגים, הם צפים אל פני השטח של רותניום, ויוצרים אטום פחמן מונוליטי "אי" על פני המצע, האי "בהדרגה לגדול, בסופו של דבר לגדול לתוך שכבה של גראפן מלאה. לאחר הראשונה שכבת כיסוי הקצב של 80%, השכבה השנייה החלו לצמוח, החלק התחתון של הגרפן מטריקס שם היא הכוח הגרעיני החזק בין השכבה השנייה לאחר היווצרות של השכבה לשעבר ואת המצע מופרד כמעט לחלוטין, עוזב רק חלש זיווגים, לפיכך, גיליון גראפן מונוליטי הוכן. עם זאת, הסדינים גראפן המיוצר על ידי שיטה זו נוטים להיות אחידה בעובייה ומשפיעה הידבקות בין גראפן המטריקס את המאפיינים של שבבי גראפן מוכן.

1.3 נוזלי שלב ושלב דלק ישירה בנוכחות אחר שיטה

שלב נוזלי ושיטת הפשטת ישירה גזי מתייחס פרסום ישיר גרפיט או גרפיט המורחב (למשל) (בדרך כלל על ידי עלייה מהירה טמפרטורה 1000 מעלות צלזיוס מעל פני השטח של חמצן המכילות קבוצות הוסר כדי לקבל) נוסף ממס אורגני או מים, עם זרימה אולטרסאונד, חימום או באוויר כדי לייצר ריכוז מסויים של גראפן יחיד או רב-שכבתית פתרון. קולמן et al. Dispersed גרפיט ב N-מתיל-pyrrolidone (NMP) באותו אופן כמו פילינג נוזלי-פאזי של פחמן. התשואה של טפט גראפן היתה 1% לאחר שעה של אולטרה-סאונד, סאונד ממושך (462 h) כך הריכוז גרפן של עד 1.2 מ"ג/מ"ל. התוצאות מציגות האינטראקציה בין הממס הגרפן יכול לאזן את האנרגיה הדרושה כדי לקלף הגרפן כאשר הממס תואם את האנרגיה משטח של הגרפן, מתח הפנים של הגרפן וניתן 40 ~ 50mJ / M2. ניתן לשפר את האפקט של החשפנות גיליון גרפיט על ידי ההשפעה של זרימת האוויר. Janowska et al. משמשים גרפיט המורחב בתור חומר גלם והקרנה במיקרוגל כדי לשפר את התשואה הכוללת של גראפן (~ 8%) עם אמוניה כמו הממס. ומחקרים הראו כי אמוניה המיוצר על ידי פירוק הממס בטמפרטורות גבוהות יכול לחדור גיליון גרפיט לקלף הגרפיט כאשר לחץ האוויר עולה ערך מסוים מספיק כדי להתגבר על הכוח Waals ואן דר בין גליונות גרפיט.

בשל גרפיט זול או גרפיט המורחב כחומר גלם, תהליך ההכנה אינו כרוך שינוי כימי. הכנת גרפן שלב נוזלי או גז שלב ישירה בנוכחות אחר שיטה יש את היתרונות של עלות נמוכה, פשוט פעולה, איכות מוצר גבוהה, אבל יש גם גראפן מונוליטי תשואה גבוהה, מחליפי הצטברות רצינית, צריך עוד יותר להסיר מייצב, פגמים אחרים.