איך גרפן תורם לפיתוח של סוללה טכנולוגיה?

בסוף נובמבר 2015, ציוד תקשורת עסקית פרופיל גבוה פרסם את המוצרים העדכניים ביותר שלה. המוצר משתמש בגראפן כחומר סוללה, יכול לקצר מאוד את זמן הטעינה, לשפר את קיבולת הטעינה של הסוללה. דו"ח זה, במכה אחת, עורר את תשומת הלב של כולם ואת תשומת הלב של הקהילה לגראפן לגובה חדש.

מהו גרפן?

מאנציקלופדיה Baidu, אנו יכולים לדעת:

1. גרפן (גרפן) מופק מחומר גרפיט, המורכב מאטומי פחמן רק שכבה אחת של עובי האטום של הגביש דו מימדי.

2. גרפן הוא החומר הדק ביותר, אבל גם את החומר החזק ביותר, שבירת כוח מאשר פלדה הטובה ביותר אפילו יותר 200 פעמים. במקביל יש גמישות טובה מאוד, מתיחה יכול להגיע לגודל שלהם 20%. זהו העולם הדק ביותר, הכוח הגבוה ביותר של החומר.

3. גראפן נמצא כיום הדק ביותר, הכוח הגדול ביותר, מוליכות תרמית החזק של סוג חדש של חומרים ננו, גרפן נקרא "זהב שחור".

במילה אחת, גרפן הוא בסדר ננומטר של חומר גודל, עם חוזק גבוה, גמישות גבוהה מוליכות גבוהה ומאפיינים אחרים.

כמו ננו, גרפן נותן את הרושם כי זה עשוי להפוך למועמד לייצור חומרים מעלית בחלל. אפילו באנציקלופדיה Baidu, תכונות חשמליות של גרפן רק חלק הביצועים שלה. אם זה לא בשלב השלישי "אגב" להזכיר מוליכות גבוהה שלה, אז רק מן ההגדרה של חצץ ואת הסוללה קשה למצוא את הקשר.

עם זאת, ננו הם סוג של עולמות כי בני אדם אין, ואת השכל הישר שאנו מקבלים מן העולם macroscopic אינו משוכפל היטב בעולם המיקרוסקופי.

אם את גודל nano של גרפן יכול לשפר את הביצועים של הסוללה כדי לעזור, אתה צריך לנתח את העיקרון מן הסוללה.

שנית, הקשר בין חומר אלקטרודה קיבולת הסוללה

אנו יודעים: מנקודת מבט מיקרוסקופית של טעינה הסוללה תהליך פריקה, למעשה, הוא קטיון "פסיפס" האלקטרודה ו "off" את התהליך. אז, יותר חורים בחומר אלקטרודה, מהר יותר את התהליך הולך. מנקודת מבט מאקרו הוא הביצועים של הסוללה ואת פריקה מהר יותר.

המיקרו-גראפן הוא רשת המורכבת מאטומי פחמן. בגלל רזון של הגבול (רק עובי שכבה אחת של אטומים), התנועה של קטיון מוגבל. במקביל בגלל מבנה הרשת, עשוי מחומר אלקטרודה גראפן יש גם חורים מספיק.

מנקודת מבט זו, גרפן הוא ללא ספק חומר אלקטרודה טובה מאוד.

לדברי חוקרים במכון הפוליטכני של Rensselaer בניו יורק, ארצות הברית מראה כי השימוש בגרפן כחומר אב טיפוס סוללה, מהירות הטעינה והפריקה תעלה על פי 10 סוללת ליתיום-יון.

שלישית, את הסטטוס של המחקר גרפן

אוניברסיטת Purdue (אוניברסיטת Purdue) לומדת דרך חדשה, פשוטה יותר ליצור טכנולוגיית חומר ננו-אלקטרודה. אוניברסיטת המחקר מראה כי השימוש בחומרים ננו בסוללה, יגדיל את יכולת הטעינה של הסוללה וטעינה ופריקה.

כיום, סמסונג אלקטרוניקה של דרום קוריאה עוסקת גם על פני השטח סיליקון להוסיף גראפן מצופה מבוסס סיליקון מבוסס חומר האנודה. אם המחקר יכול להצליח, חיי סוללת ליתיום יון יוגדל ליותר מ 2 פעמים.

מחקר זה מסכם את היתרונות של חיים ארוכים של חומרים מבוססי סיליקון קיבולת טעינה גדולה של חומרים גרפן, תוך התמקדות כיצד לעבד את התהליך של גרפן על חומרים מבוססי סיליקון.

חוקרים של סמסונג הרחיבו באופן יעיל את פני השטח של האנודה על ידי ציפוי ציפוי גראפן על פני השטח של האלקטרודה סיליקון קרביד. במקביל עם הקתודה בשימוש בשילוב של תחמוצת קובלט ליתיום, כך לטעון את הסוללה ליחידת נפח של צפיפות האנרגיה של השמן גדול יותר, החיים שלה הוא גם גדל המכירות בשוק האוטובוסים של סוללות ליתיום יון 1.5-1.8 פִּי.