מבנה מיוחד גרפן

גרפן הוא חומר פחמן דו מימדי חלת דבש, המורכב אטומי פחמן בסידור משושה. פחמן, אטומי הפחמן הקשורים על ידי השילוב של sp2 היברידית, המבנה שלו יציב מאוד. המבנה המיוחד של גראפן מוביל את מאפייניו מעולה רבים.

גרפן מצוי כעת קשיות החומר הגדול ביותר, ויש לו תכונות מכניות מצוינות, פני השטח תיאורטי של עד 2600 מ' 2 / g, בעלות מוליכות תרמית מצטיינים, ועד 3000W / (ז · K). בנוסף, גרפן יש גם מוליכות טובה. בטמפרטורת החדר, ניידות שלה יכול להיות גבוה ככל 20000 ס מ 2 / (V · s).

בשל המאפיינים מעולה של גרפן, החוקרים שקול להוסיפו כמו חיזוק לחומר מטריקס כדי לשפר את הביצועים של החומר מטריקס.

עם זאת, פני השטח הספציפי של גראפן נוטה להיות מגובבים יחד, אשר לא רק מפחית את קיבולת ספיחה שלה אלא גם משפיעה על ביצועים מעולים של גראפן עצמה, ובכך להשפיע על הביצועים של גראפן מחוזק ללא הפרדות צבע. יתר על כן, האיחוד הזה הוא בלתי הפיך, אלא אם כן יישום חיצוני כופה, כגון אולטרסאונד וחזק, ערבוב, כך באופן שווה התפזרו. על מנת לקבל גראפן מעולה מחוזק מרוכבים, חוקרים עשית מחקר להתגבר על הצטברות של גראפן.

אחת השיטות הנפוצות ביותר הוא הכנת חופש-תחמוצת גרפיט גרפיט מחמצנים ו אולטרסאונד, ואז כימי מופחת גראפן. יש חזקה ואן דר Waals כוח בין הגרפן שהוכן בשיטה זו וקל לצבור הפתרון.

שיטה נפוצה נוספת היא לפיזור אחיד הגרפן של הממס האורגני או של תמיסה מימית של חומרים פעילי שטח כדי לספוח את מולקולרי או חומרים פעילי שטח מולקולות על פני השטח של הגרפן, וכדי להשיג את האפקט של הגרפן המונוקלינית מאת כוח דוחה קלאסית, פיזור כוח הבין-מולקולרי.

הוכח את היכולת לעכב את הצטברות של גראפן על ידי שינוי פיזי או כימי, אבל אם הטומאה הציג במהלך היווצרות של הפרדות צבע משפיע על התכונות של הפרדות צבע נותר שילמדו. כמה שיפורים משטח ושיטות אחרות יכול לשמש גם כדי לשפר את dispersibility של גראפן.

ג'יאנג על-ידי שינוי פני השטח של גרפן, ובכך לשפר את הממשק בין גראפן ומטריקס נחושת, פוליסטירן ב נחושת הפיזור אחיד של חומר מרוכב. המורפולוגיה של תערובות נמצאה להיות מפוזרים בצורה אחידה המטריצה נחושת.

ג'ינג להשתמש חומצה גאלית עם יכולת הפחתת חזקה מייצב, צמצום הסוכן לקבל dispersibility גבוהה של גראפן. ניתוח שלהם הוא בשל היווצרות של π-π תרכיב אינטראקציות בין המבנה טבעת בנזן הגרפן בתוך המולקולה, אשר הוא הספוחה על פני השטח של הגרפן כמייצב.

זה גורם הגרפן גיליון יש מטען שלילי חזק, כדי למנוע הצטברות נוספת של גראפן יחד כדי לעשות את זה יותר קשה להתאחד, כדי להבטיח את מוכנה גראפן יש הופעה פיזור גבוה.

דרך הבדיקה לעיל ניתן לראות, חומר או תהליך יכול לשמש כדי להפוך חצץ מפוזר באופן שווה במטריצה, ובכך שיפור הביצועים של חומרים מרוכבים.