גרפן מסייעת למנוע הפלדה חלודה

חוקר הודית והשותף שלו המציאו טכנולוגיה חדשה המשתמשת גראפן כדי למנוע פלדה חלודה.

פלדה חלודה היא בעיה גדולה בתעשיית הרכב. למרות מכוסות בצבע, זה קל לגרד, chrome חלה על הפגוש. התהליך כרוך התוספת של כימיקלים רעילים

כדי לפתור בעיה זו, פרופסור לכימיה SUNY תאו בנרג'י Sarbajit והדוקטורנטית רוברט דניס פיתח מורכב פולימר המכיל גרפן

גרפן הוא שכבה של אטומי פחמן, יש מוליכות חשמלית הידרופובי וחזק. מאפיינים אלה מאפשרים פלדה להפחית את התגובה אלקטרוכימי של ברזל חלודה מברזל בזמן חשוף למים.

שני החוקרים הוסיף הציפוי מורכב עד שציפוי, הוחלו פלדה ולאחר מכן שקוע זה במים מלוחים. באקלים חורף בערבה, התערובת של מלח, מלח, שלג שונה ועל מכונית מפגשים מכונית, אז זה מאוד יעיל בתור חלופה סביבתית נמוכה מאוד.

בתחילה, גיליון פלדה מצופה בלכה שרדו רק כמה ימים שצבען. עם זאת, על-ידי התאמת את הריכוז ואת פיזור של גראפן הוסיף, בנרג'י ועל דניס באפשרותך לשמור הציפוי בסביבה זו במשך חודש.

בנרג'י אמר שהוא רוצה להוסיף משהו הציפוי מזהה שינויים ב- pH של המים ליד שריטות, מגיב עם המים באופן שמשמר את הסדקים.

אמנם רחוק מאוד מסחור טכנולוגיה זו, כמה חברות גדולות בתעשיית הפלדה הם גם להשתתף במחקר, במיוחד טטה פלדה, אשר כבר מימן הניסוי של בנרג'י. שני מדענים גם קיבלה 50,000 דולר מענקים ממכון מדינת ניו יורק, למניעת זיהום.

בהודעה לעיתונות, בנרג'י אמר שהצבע יכול להיות מיוצר תוך שימוש בציוד הקיים במפעל פלדה מקומי.

בניגוד hexavalent כרום, אשר משמש כדי להרגיע פגושים ומנועי כמה את, גרפן הוא רעיל כי זה אטום פחמן לא דורשת את השימוש של חומצות חזקות ואני בטוחה לאורך כל התהליך. מסיבות אלה הופכים גראפן חומר קסום עבור רכיבים אלקטרוניים עתידיים.