גראפן, יוצא דופן קסם קסום ועוד

גראפן הוא סוג של מבנה אחד lamellar שכבה המורכבת אטומי פחמן. זהו החומר הדו-ממדי הדק ביותר והחזק ביותר שהתגלה על ידי בני אדם עד כה בגלל הקשיות החזקה, המוליכות יוצאת הדופן והשימושיות הגבוהה, הידועה בשם "שינוי החומר של המאה ה -21". עם זאת, בשל העלות הגבוהה של הכנה, היישום התעשייתי של גרפן מתעכב. מדענים פולנים לאחרונה המציא את שיטת הכנה גראפן, כך הייצור התעשייתי של גרפן אפשרי.

מאז שני מדענים בבריטניה הצליחו להפריד את ננו הקסם של גראפן בשנת 2004, בעלות נמוכה, באיכות גבוהה בקנה מידה גדול שיטות הכנה גרפן הפכו את המטרות של התעשייה העולמית וחוקרים. כיום, השיטות הנפוצות של הכנת גראפן הן שיטת הפשטה פיזית שיטת בתצהיר כימי. הראשון הוא האמצעי החשוב ביותר להשגת גראפן טוהר גבוהה במעבדה. החיסרון הוא כי הגרפן הוא קטן בגודל ויקר. למרות השיטה הכימית יכולה לייצר גרפן שטח גדול, אבל טוהר ואיכות נמוכים.

בשנים האחרונות, המחקר המדעי על גראפן מתקדם במהירות, ויישומה התעשייתי הוא גם על החץ. זה ניבא כי פעם הייצור של גרפן, יהיה במסך מגע, סוללות אחסון אנרגיה, חיישנים, מוליכים למחצה, חלל, צבא, ביו רפואית ותחומים אחרים שאפתני, להפוך את תעשיית טריליון הבא. שוק לקוחות פוטנציאליים, מה שהופך את העולם להגדיר את המחקר חצץ ופיתוח בום ההשקעה. על פי נתונים לא מלאים, בשנת 2012 ברחבי העולם סך של 3520 מחקר על בקשות פטנט גרפן, אבל רובם המכריע של אותם עדיין לא מתוך המעבדה. לכן, הטכנולוגיה החדשה הכנה גראפן יכול בסופו של דבר לטובת האנושות, בסופו של דבר תלוי ביכולתו בהצלחה להכניס הייצור התעשייתי.