גרפן מאפשר עדשות מגע שלך כדי לראות תמונות אינפרא אדום

זה נשמע כמו מותחן ריגול, ואתה יכול לראות תמונות אינפרא אדום כל עוד אתה שם על זוג עדשות מגע. חוקרים מאוניברסיטת מישיגן הפכו את המשקפיים למציאות, תוך שימוש בגראפן כדי לפתח חיישני תמונה אינפרא-אדום בגודל ציפורניים ללא צורך בהתקני קירור גדולים. בגלל גודלו הקטן, משקל קל, זה יכול להיות משולב עדשות מגע או טלפונים ניידים, בצבא, אבטחה, רפואה בתחומים אחרים יש מגוון רחב של יישומים.

המחקר פורסם בכתב העת Nature Nanotechnology. אורכי אינפרא אדום בין 760 ננומטר ל 1 מ"מ, הוא אורך הגל מאשר אור אדום של זמן רב יותר גלוי, מחולק אינפרא אדום הקרוב, בינוני אינפרא אדום רחוק אינפרא אדום שלושה סוגים. הן IR וחיישנים אינפרא אדום רחוק בדרך כלל צריך לעבוד בטמפרטורות נמוכות מאוד. צ 'ונג, פרופסור להנדסת חשמל ומדעי המחשב באוניברסיטת מישיגן, וצוותו שיפרו את תהליך ייצור האותות החשמליים מגראפן, והקימו שכבת בידוד בין שני פתיתי גרפן עם זרם חשמלי.

כאשר האור פוגע בגרפן העליון, המכשיר משחרר אלקטרונים ויוצר חור טעון חיובי. ואז, תחת אפקט מנהור הקוונטים, האלקטרונים עוברים דרך שכבת בידוד באמצע להגיע לתחתית שכבת גראפן. בשלב זה, את החורים טעון חיובי שנותר על גרפן העליון יפיק שדה חשמלי להשפיע על הזרם של הגרפן התחתון. על ידי מדידת השינוי של הנוכחי, את הבהירות של האור מוקרן על גרפן העליון ניתן להסיק. צ'ונג אמר כי השיטה החדשה איפשרה לראשונה את הרגישות של חיישני אינפרא אדום וחיישן אינפרא אדום רחוק לגובה חדש, שניתן להשוותו לחיישן אינפרא אדום מסורתי שדורש התקנת קירור.