מאפייני הגרפן ויישומו

ראשית, פרופיל החומר גרפן

עכשיו העולם אינו הגדרה ברורה של גרפן. 2004 אוניברסיטת בריטיש מאנצ'סטר מדענים אנדריי Heim ו קונסטנטין Norfolkov מצאו גראפן monolayer (גרפן). הם זכו בפרס נובל בפיסיקה לשנת 2010 על עבודתם המצוינת בחומרי גראפן. לכן, הגרפן הראשוני מתייחס רק לשכבה אחת של אטומי פחמן ממבנה יחיד של החומר החדש, הוא רק עובי אטום פחמן אחד של החומר דו מימדי. עם זאת, מעקב מחקרים מראים כי, מן הטבע החשמלי של שניים ושלושה, ואפילו עשר שכבות של אטומי פחמן יש גם תכונות פיסיקליות מיוחדות משלהם, עובי הנוכחי של 10 שכבות של אטומי פחמן בתוך הסדין של חומר גרפיט הוא גראפן הטענה מוכרת בהדרגה על ידי אנשי אקדמיה. הוקמה לאחרונה סין Metalsene האיחוד התקינה הוועדה מצאו כי עובי של 10 שכבות של אטומי פחמן בחומר שייך טווח גראפן.

גרפן הוא חומר קסום, כל עוד תוספת של קצת לחומרים אחרים עשויים להיות אפקט קסום, ראוי למגזר החומר "חומר סופר". גרפן לא רק "דק, חזק", כמוליך תרמי, הוא טוב יותר מכל השפעה תרמית של חומר אחר. באמצעות גרפן, מדענים יכולים לפתח מגוון של חומרים חדשים עם תכונות מיוחדות. בגלל התנגדות נמוכה מאוד, ההגירה אלקטרונים הוא מהיר מאוד, הוא צפוי לשמש לפיתוח רזה, שבבים מוליך מהר יותר, החלפת סיליקון. מאז גרפן הוא למעשה שקוף, מנצח טוב, זה גם מתאים להכנת מסכי מגע שקופים, צלחות אור, ואפילו תאים סולריים. סופר קבלים ושבבים, הוא המוקד של העולם על המחקר של שדה גרפן, אלא גם את העתיד של שיאו של ההתקדמות המהפכנית של גראפן. היישום של גרפן חייב להיות תהליך המשתרע מן הקצה הנמוך עד סוף גבוה. השימוש של יישומים סוף נמוך של מוליכות של גראפן יעלה בשנתיים עד שלוש השנים האחרונות, ושימוש תאים פוטוולטאים להחליף את שבב שבב סיליקון אזור, עדיין לוקח זמן רב. "

שנית, עשוי גרפן

המוצרים המעשיים של גרפן מחולקים לשתי קטגוריות: סרט גרפן ואבקת גרפן. ישנן דרכים רבות להכין גרפן במעבדה (ראה איור למטה). עם זאת, הדרך של ייצור המוני של גרפן הוא בעיקר שני סוגים: אחד הוא השימוש בתצהיר אדי כימי על פני המתכת לגדול שיעור שכבה אחת היא גבוהה מאוד, שטח גדול של חומר הסרט גראפן; אחד הוא גרפיט טבעי דרך פיזית או כימית שיטת ריסוק, היווצרות אבקת גרפן. אבקת הגרפן נראית כמו אבקה שחורה משובחת. גרפן גרפן אבקת הסרט גרפן כבר מצויד כושר הייצור ההמוני, צפוי סדרה של יישומים תעשייתיים של גרפן יהיה בקנה מידה גדול להתגלגל החוצה. כחומר הייטק, תהליך ייצור אבקת גרפן, מחקר ופיתוח, טכנולוגיה וציוד חשובים מאוד, הייצור של עלויות העבודה הם קטנים מאוד. כושר הייצור השנתית של 50 טונות של העסק אבקת גרפן, תהליך הייצור רק כמה עובדים בלבד.

שלישית, היישום של גרפן

1, את היישום של הסרט גרפן

מסך מגע הטלפון הנייד כדי להתחיל את הזריקה הראשונה של יישום הסרט גראפן. גרפן הסרט במקום בוהק בשנת 2014 הוא באזור מסך המגע, 2015 בתצוגה גמישה, יכול ללבוש אלקטרוניים תהיה פריצת דרך. על פי הסטטיסטיקה, המכשיר הנייד מסך מגע הייצור בשנת 2015 עשוי להגיע 36 מיליון מטרים רבועים. זה גם מראה את שטח השוק של גרפן סרט ITO במידה מסוימת. 2016 ארגונים מקומיים וזרים עשויים להיות פריצת דרך תא גמיש השמש, 2017 עשוי להיות יישום בקנה מידה גדול בתחום המדע והטכנולוגיה. "זה מובן שחומרי הסרט גרפן כבר בתחום הרפואי עשה גם פריצת דרך, לקבל הערכה טובה יותר.

2, את היישום של אבקת גרפן

מה שנקרא "אבקת גרפן", למעשה, היא שכבה אחת של גראפן ו רב שכבת גראפן אבקת תערובת. היישום שלה הוא גם נרחב מאוד.

A, אבקת גרפן הוסיף כבל, ישפר מאוד את הביצועים של חומר מוליך, שולי הרווח כבל יהיה גם שיפור, הסיכוי השוק הוא גדול מאוד.

B, אבקת גרפן במקום ציפוי תחמוצת אבץ ציפוי אנטיקורוזיבית, גרפן יכול להחליף 50 חלקים של תחמוצת אבץ, כלומר אם העתיד עם גרפן במקום תחמוצת אבץ, ציפוי אנטי קורוזיה לטון יכול להפחית את העלות של 1000-2000 יואן; כמה חומר פלסטיק, כי תוספת של גרפן יש פונקציה תרמית.

C, בתעשיית סוללת ליתיום יון, פוספט ברזל ליתיום כמו סוללת ליתיום יון כוח הוא אחד החשש ביותר על החומר קטודה, יש בעיה הולכה חלשה. ניתן לשפר את המוליכות החשמלית של פוספט ליתיום ברזל במידה מסוימת באמצעות אבקת גרפיט רגילה, אבל זה לא מגיע למצב אידיאלי. אם השימוש של אבקת גרפן על פני השטח של ליתיום ברזל פוספט שונה, יכול לשפר מאוד את המוליכות של פוספט ליתיום ברזל, להפחית באופן משמעותי את ההתנגדות הסוללה, ובכך לשפר את קיבולת הנוכחי של הסוללה הנוכחית.

היישום הוא רק חלק מהשדה של יישומים גרפן, סיכויי היישום שלה הם רחבים מאוד, אשר מוכר על ידי הקהילה המדעית בבית ומחוץ לבית. לכן, הפיתוח של ייצור גראפן פעיל ומחקר יישומים הוא נושא אסטרטגי של מדע החומר, ראוי לתשומת הלב שלנו.