5 סיבות לעתיד של מכשירים דיגיטליים ישתנה על ידי חומר גראפן

פעמים רבות, המהפכה בטכנולוגיה בא מחומרים כגון המצאות פלסטיק שמשנים את חייהם של אנשים מכל ההיבטים. כיום, גראפן, כחומר חדש, זכה לתשומת לב רבה. למעשה, גרפן הוא סוג של פחמן, עם כוח גבוהה במיוחד, אור יכול להיות המורחבת המאפיינים, יוכלו לשנות את המראה של מוצרים דיגיטליים, להרגיש ואפילו להשתמש בטופס. להלן, נלמד יותר על החומר גראפן בסופו של דבר יש משהו יוצא דופן.

1. יותר מאשר פלדה

למרות LG G Flex יכול לתקן שריטות קלות, זה לא שינה את החולשה של הטלפון הנייד בקלות. עם זאת, אם מוצרים דיגיטליים כגון טלפונים ניידים יכולים להשתמש גרפן כמו פגז בעתיד, הם יהפכו סלע מוצק. על פי הדו"ח של האגודה האמריקאית לכימיה, קשיחות של גרפן הוא פי 200 פעמים פלדה, ללא ספק יש עמידות חזקה מאוד.

2. גמיש כמו גומי

חוקרים מאוניברסיטת קולומביה אומרים שלגרפן יש משיכות מסוימת והוא יכול למתוח 20%. במילים אחרות, גרפן הוא למעשה חומר גמיש, דומה גומי. סמסונג עובדת על טרנזיסטורים גרפן לייצר מסכים גמישים. בנוסף, גרפן יש התנגדות מים מסוימים, הוא צפוי לשמש דור חדש של ציוד עמיד למים.

3. תכונות קל

גם משיכותו המעולה של גרפן מאפשרת לו להיות רזה מספיק כדי להגיע למידת שקיפות. משמעות הדבר היא כי אם יצרן המכשיר יכול להשתמש בחומר זה, לא רק יכול להפוך את המכשיר עמיד יותר, עמיד למים, אבל גם יכול להיות קל יותר.

4. חיי הסוללה

הזכרנו גרפן במאמר הטכנולוגיה פיתוח הסוללה, וזה מאוד סביר להחליף סוללות ליתיום בעתיד כמו דור חדש של תקני הסוללה. חוקרים מאוניברסיטת נורת'ווסטרן בארצות הברית הצליחו בפיתוח סוללות גרפן וסיליקון, שיכולות להימשך עד שבוע של סיבולת במשך 15 דקות. ברור, אם הטלפון הנייד בעתיד יכול להשתמש בסוללות גרפן, ואז שבוע תשלום לא יהיה עוד חלום.

5. מקושרים לגוף האנושי

ד"ר אראבינד ויג'יארגאבאן, Ph.D מאוניברסיטת מנצ'סטר, מצא כי לגראפן יש מאפיינים של חיבור ביולוגי, שיש לו השפעה חיובית מאוד על מכשירים לבישים לבדיקות בריאות. שימוש בגראפן כחיישן יוכל לפקח ולסרוק את מערכת העצבים האנושית, וניתן להעלות על הדעת שיהיו התקני ניטור ויישומי "בריאות הנפש" בעתיד.

תחזית עתידית

אחרי שאמרתי כל כך הרבה, הרבה חברים יחשבו כי גרפן הוא יקר, לא ממש, זה אחד מחומרי הגלם הזול ביותר, אבל זה צריך טכנולוגיה חדשה כדי "לזרז" את זה. כיום, סמסונג טוענת כי השתלטה על השימוש בגראפן כמרכיב של מוליכים למחצה, בעוד ש- IBM, SanDisk, Nokia וחברות טכנולוגיה רבות אחרות מתרכזות בגראפן (וכמה אוניברסיטאות יוקרתיות), ומאמינות שבקרוב נראה את המוצר הממשי הַחוּצָה.