מהו תצוגה גראפן וזה למה הולך להיות גמיש מכשירים חכמים מן העתיד

אתמול, יצרנית סינית ששמו ברח לנו הפך כמה ראשים על-ידי הצגת smartphone אנדרואיד עובד וגמיש לחלוטין אשר משתמשת מסך גרפן.ההמצאה הוא בצורת צמיד ויש לו בעיות לעטוף עצמו היד של אישה, לדוגמה. זו הצצה של התכונה הזכיר לנו כי מקבלי החכם מובילה כבר צגים גמישים בייצור המוני, אך הם עדיין בוחרים לשלב אותם התקנים שאינם האו ם בורג ושטוח לחלוטין. היא גם הציתה את האינטרס שלנו בשימוש מעולם לא ראיתי ב לפני טכנולוגיה זו התצוגה גראפן.

מהו גרפן?

What's a graphene display and why it's going to be in flexible smart devices from the future

גרפן הוא שכבה של פחמן טהור. -אטום אחד עבה, גרפן הוא הדק, הקל ביותר, הכי חזק, הכי שקוף, ביותר לחמם חומר מוליך חשמל ידוע למדענים. החומר העל האולטימטיבי אשר, מעורבב עם מסורתיים מתכות ופלסטיק, יכולים לעצב את העתיד של, פשוטו כמשמעו, הכל! פחמן הוא הבסיס הכימי ידוע לכל צורות החיים על פני כדור הארץ, נמצאו בשפע, גרפן שנחזה על-ידי futurologists בתור פתרון אקולוגי, בר קיימא עבור מספר תיאורטית בלתי מוגבל של יישומים.

גרפן המחקר היה פורה במיוחד בתחומי אלקטרוניקה, ביוטכנולוגיה, אמנם יש עדיין עבודה עזב לפני האלמנט יכול להיות מיוצר באופן יעיל ובטוח. עם התפתחות בכיוון זה מתקדם בהתמדה מאז 2012, כאשר הציע תגלית מדעית חשובה פחות רעיל שיטה להשגת גראפן באיכות גבוהה, זה לא מפתיע זה להציג יצרנים, יחד עם מפעלים טכנולוגיים אחרים, מעוניינים בכבדות החומר.
אתמול מסמן בפעם הראשונה שראינו גראפן בשימוש צג הטלפון החכם גמיש, באופן שגורם לא רק על המסך, אך המכשיר כולו מלא בורג. . בבירור, העתיד של מכשירים חכמים גמיש שניתן לענוד אותה או ניסויים על ידי מעצבים מתוחכם יכלול היישום של גרפן, בנוסף הפלסטיק מוכר כבר OLED הטכנולוגיה בשימוש על ידי סמסונג, LG ו- Apple smartwatches בסמארטפונים שלהם. אז הנה מבט מקיף איזה צג גרפן הוא עכשיו, יחד עם שלה מפוקפק ליד העתיד.

מה גראפן להציג?

What's a graphene display and why it's going to be in flexible smart devices from the future
התצוגה הראשונה גראפן גמיש (בתמונה) היה אבטיפוס בספטמבר 2014 על ידי שני מוסדות שיתוף פעולה – אוניברסיטת קימבריג גראפן המרכז ושל בריטניה המשרד הלוגיקה פלסטיק. זה היה מסך מונוכרום, דומה לזה של קוראי הספרים האלקטרוניים. ההמצאה אולי נראה מוגבל, אבל זה צעד חיוני לקראת לביש וגמיש מכשירים חכמים שלעתיד יש בחנות.

צג מסוים זה, ואולי גם אחרים בעקבות – כמו על החכם הסיני שראינו אתמול – עובד על העיקרון של מטריצה פעילה electrophoretic. היא משתמשת שדה חשמלי לתמונות הפלט באמצעות סידור מחדש של חלקיקים מושעה בפתרון. השכבה של גראפן אמולסיה-מעובד אלקטרודה הנמסרים פאנל פלסטיק גמיש, חרוט עם מעגלים חשמליים. יש ללא דרישה מהותי לשימוש גליונות זכוכית, מה שאומר גראפן מציג לא יהיה נתון לנזק השפעה מתמשכת על ידי מסכי מכוסה זכוכית.

יתר על כן, תצוגה מסוג זה צריך להיות קל יותר להפקה מאשר מסכי OLED גמיש, כי אם שלה – השכבה חשמל המספקת כוח עבור סידור מחדש של התצוגה חלקיקים – ניתן להפיק באמצעות תהליך בטמפרטורה נמוכה (ב מתחת 100 ° C/212 ° F), אשר ממזער את הסיכון התשואה והופכת את הייצור פחות משאבים רבים. עם זאת, מציג גראפן החכם שימוש סביר אלמנטים מ- LCD וניסיון טכנולוגיית OLED לספק הסוג של צבעים, ובקצבי הרענון צריך עבור משתמש נאותה. זה בלתי נמנע לסבך את ייצור במקצת.

חמישה חודשים מאוחר יותר, חוקרים מאוניברסיטת מנצ'סטר, אונ' שפילד, אנגליה הציג שקופה למחצה, המבוססים על גראפן LED מסך, אשר מהווים את הבסיס הצגים גראפן גמיש יסיים את המכשירים הניידים בעתיד. להיות רק 10 עד 40 אטומים עבה, הוא פולט אור על פני השטח כולו שלו ללא צורך תאורה אחורית.

מתי באים גראפן מסכי טלפונים חכמים?

אנחנו לא יודעים! לעת עתה, גרפן הוא יקר מדי לשמש בייצור בקנה מידה גדול של הצגת מסך מגע. חוץ מזה, יש הרבה עבודה לעשות לפני מסך גראפן יכול להתחרות עם בסדר LCD או מסך OLED מבחינת איכות התמונה. לפיכך, שלה מבוא מציג smartphone סביר יותר להתחיל ברמה של בקרי מסך מגע.
בשנת 2014 מאוחר, חוקרים מן האוניברסיטה של סארי בטריניטי קולג ', דבלין פיתח "פשוטה, מדרגי וזולה שיטה ליצירת היברידית אלקטרודות על-ידי שילוב גרפן (עם תכונותיו שקוף, מוליך) nanowires כסף. Accomplishent שלהם הוא הפחתת כמות nanowires הדרוש כדי לייצר שכבה עם מסך מגע יותר מ 50 פעמים, ובכך לפשט את תהליך ייצור. זה תבשיל יכול להחליף את הטכנולוגיה שכבת תחמוצת בדיל של אינדיום שנמצא כעת בשימוש, למרות שאנחנו עדיין לראות את זה מופיעים התקני הצרכן.