גרפן מבוסס-תחמוצת קצף לניקוי מים מלוכלכים

חוקרים באוניברסיטת וושינגטון הצליחו להשתמש גראפן תחמוצת גיליונות כדי ליצור biofoam יכולים להפוך מים מלוכלכים לתוך שותה והברזיםr. התקווה שלהם זה במדינות שבהם יש הרבה אור שמש, זה יהיה האפשרות לקחת מים מלוכלכים, מתאדים אותו באמצעות חומר זה, לאסוף מים מתוקים.

שיטה חדשה משלב המיוצר חיידקים תחמוצת תאית ו גראפן כדי ליצור biofoam של דו-שכבתית. תהליך הייצור הוא אמר להיות פשוטה מאוד, הרשת סיבי תאית הננומטרי מיוצר על ידי חיידקים יש יכולת מעולה כדי להעביר את המים רוב השטח אויר תוך מזעור החום יורד. החומר הוא מבנה דו שכבתי עם אור קליטת גראפן תחמוצת מלא nanocellulose-nanocellulose העליון וטהור בתחתית. כאשר הושעה זה על המים, המים הוא באמת מסוגל להגיע המשטח העליון וכאן קורה אידוי. האור המוקרנת על גבי זה, ואת זה ממיר חום בגלל תחמוצת גראפן; פיזור חום למים בכמות גדולה מתחת ממוזער על ידי השכבה nanocellulose זהובים. בדרך זו, החום לא בזבז אך מוגבל לשכבה העליונה שבו האידוי באמת קורה.

שמסת בתחתית biofoam דו-שכבתית פועל כמו ספוג, ציור מים תחמוצת גראפן שבו מתרחשת התאדות. ניתן לאסוף את המים וכתוצאה מכך בקלות מהחלק העליון של הגיליון.

התהליך שבו biofoam דו-שכבתית נוצר למעשה הוא גם הרומן. לפי הקבוצה זה פועלת בדומה איך צדפה גורמת פנינה - החיידק יוצר שכבות של סיבי nanocellulose שבו שבבי תחמוצת גראפן לקבל מוטבעים.

בזמן culturing החיידק עבור התאית, החוקרים הוסיפו את פתיתי תחמוצת גראפן לתוך המדיום עצמו. בשלב מסוים לאורך התהליך, המדיום יוסר עם תחמוצת גראפן ולא בינוני טריים הוא הציג. זה מייצר את השכבה הבאה של הקצף. הממשק הוא הדיווחים מאוד חזק וחזק באופן מכני. Biofoam החדש הוא גם מאוד קל ולא יקר להפוך, שהופך אותו כלי קיימא התפלה וטיהור מים.

הצוות הוסיף כי תהליך סינתזה שלהם מאפשר גם תוספת של nanostructured חומרים אחרים את קצף זה יהיה להגביר את הקצב של הרס החיידקים מזהמים אחרים, שזה יהיה בטוח לשתות.


מקור: